demo-attachment-1236-Mask-Group-41

Influencer Marketing

Influencer marketing je v súčasnosti zavedenou formou online marketingu. Už nejaký čas to je módne slovo a mainstreamové médiá sa na to pravidelne odvolávajú. Napriek tomu stále existujú ľudia, ktorí poriadne nechápu, o čom je influencer marketing. Niektorí ľudia sa skutočne s frázou stretnú prvýkrát a okamžite premýšľajú nad tým, čo je to ovplyvňujúci marketing.

Influencer Marketing je hybridom starých a nových marketingových nástrojov. Berie myšlienku podpory celebrít a umiestňuje ju do modernej marketingovej kampane zameranej na obsah. Hlavným rozdielom v prípade influencerového marketingu je, že výsledkom kampane sú spolupráce značiek a influencerov.

Influencerový marketing sa však netýka iba celebrít. Namiesto toho sa točí okolo influencerov, z ktorých by sa mnohí v offline prostredí nikdy nepovažovali za slávnych.

Je tiež dôležité uvedomiť si, že sú to influenceri, ktorí si vytvorili nadšené a nadšené publikum. Nie je náhoda, že títo ľudia sledujú influencerov, nie značku. V skutočnosti sa publikum nestará o vašu značku menej. Záleží im iba na názoroch influencerov. Nesnažte sa presadzovať pravidlá a obchodné praktiky na influencera. Publikum je tu a môže jednoducho odísť a vziať so sebou svojich nasledovníkov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *